Oddelenie fyziatrie, balnelógie a liečebnej rehabilitácie

Published by Nemocnica sv. Michala on


Náplňou práce nášho oddelenia je prevencia, diagnostika a liečba porúch i ochorení pohybového aparátu, prostredníctvom elektroliečby, liečebnej telesnej výchovy, masáží a vodoliečby.

Ponúkame program fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie (FBLR). Tento pojem označuje medicínsky odbor s atestovaným lekárom-fyziatrom, ktorý vedie rehabilitačný tím. Jeho súčasťou sú fyzioterapeuti, maséri aj vodoliečebníci.

Poskytujeme tiež širokú škálu elektroliečebných procedúr, vrátane TENS prúdov a elektrostimulácie, magnetoterapie, ultrazvuku, reboxu, diatermie, termoterapie, kryoterapie či biolampy. Samozrejmosťou je, že laser aplikuje lekár. Špecializujeme sa aj na liečebnú telesnú výchovu, v rámci ktorej vykonávame individuálne cvičenia pohybového aparátu (ako aj skupinové cvičenia). Dôležitou súčasťou je kondičné cvičenie, posilňovanie, nácvik správneho dýchania, správneho držania tela i správnych pohybových stereotypov pri bežných činnostiach. Vykonávame spinálne cvičenia, školu chrbta či mäkké a mobilizačné techniky. V rámci komplexnej liečby podávame aj masážne a vodoliečebné procedúry.


Tím oddelenia

Vedúci lekár oddelenia: MUDr. Slavka Lietavová
Zástupca vedúceho lekára: MUDr. Beata Havaldová
Vedúca sestra:  Mgr. Paulína Pehaničová

Kontakt: 02/3261-2076

Nájdete nás: v budove nemocnice, Satinského 1, 811 08 Bratislava, 1. poschodie. Prístup na naše oddelenie je plne bezbariérový.
Kontakt: 02/3261-2076