Veľkosť textu

Neurochirurgické oddelenie

Oddelenie neurochirurgie spoločnosti Univerzitná nemocnica - Nemocnica svätého Michala, a. s. poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť (ambulantnú aj ústavnú) v odbore neurochirurgia pre zamestnancov MV SR a MO SR ako aj pre civilné obyvateľstvo bez ohľadu na miesto ich bydliska.


Oddelenie neurochirurgie UN - NsM, a. s. disponuje špičkovým materiálovo-technickým a prístrojovým vybavením, ktoré je najmodernejšie v SR. Operácie realizujeme s pomocou mikroskopu Zeiss Kinevo 900. Vykonávame operácie mozgu (mozgové nádory a podobne) s použitím najnovšej navigácie Medtronic StealthStation S8 v integrácii s intraoperačným ultrazvukovým zobrazením. Máme k dispozícii neuromonitoring a špecializovaného neuroanestéziológa, takže vykonávame aj operácie mozgu pri vedomí (tzv. awake). Na odstraňovanie nádorov používame aj moderný ultrazvukový aspirátor (CUSA).

Pracovisko realizuje široké spektrum spondylochirurgických výkonov, operácie medzistavcovových platničiek, stabilizácie, a podobne. Pri týchto výkonoch využívame najmodernejší RTG prístroj Ziehm Vision RFD 3D.

Vedúci lekár: mjr. MUDr. Róbert Illéš, PhD., MPH

Vedúca sestra: Mgr. Jana Rutkovská, MHA

Oddelenie sa nachádza na druhom poschodí v budove nemocnice.

 

Tím lekárov:

mjr. MUDr. Róbert Illéš, PhD., MPH kpt. MUDr. Andrej Džubera, PhD.
primár predseda Slovenskej Spondylochirurgickej Spoločnosti
predseda Slovenskej Neurochirurgickej Spoločnosti 02/ 3261 2305
02/ 3261 2303 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
kpt. MUDr. Juraj Chochol npor. MUDr. Michal Krajčovič
02/ 3261 2305 02/ 3261 2304
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
kpt. MUDr. Tomáš Žilka MUDr. Tomáš Harag
zástupca primára 02/ 3261 2308
02/ 3261 2304 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
MUDr. Michal Kľoc, PhD.
02/ 3261 2308
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Fotogaléria - oddelenie
Fotogaléria - operačná sála